Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıkan bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıkan en heybetli miktarda ilaç derunerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu heybetli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği vadiı büyütmek isteyen Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanın bilim dağarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek artırma çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen temeları demeında ülkesini durmadan simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi temelvuruları ile bile meşhurdur. 143 sayı temelvurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi gelişen olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında imdi asıl bir mütehassıs olmasıyla omuz omuza kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda heybetli bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında yer edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise kamu ortada en çok buluş belgesi temelvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle doğru alışverişlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse üstelik katiyen çtuzakışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza olmak üzere otama yönünde geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek insanlık geçmişine heybetli bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek serpmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık bile başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (tali hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede ruhsatı münfailtır. Kül çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşırı şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda yer almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Yârsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin birlikte insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta taliıkların geçmesi derunin belli bir saatı beklesek üstelik birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile derunerisinden kolaylık bir şekilde otama edebilmek derunin bu kullanılıyor. Ayrıca eşeysel alışverişlev bozukluğunu da otama etmek derunin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış hınçe karşı mukavim ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi temelvurularının 2000 adetine yakının pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı alışverişleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri beyit istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına dokumalabilecek en tamam katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine heybetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da heybetli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde yer vadi gayrı bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok heybetli bir miktarda farmasötik üstelikabat patentinin pay sahibi olması ve temelvurusunu ilk fail özlük olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın esas yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni vadiında çtuzakışmalarını durmadan yaygınleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşırı sefer Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil memleket dışında kısaca global anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların alınlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza doğru alışverişlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biraşırı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda yer vadi bir kızıl sahası ile omuz omuza temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat bileğalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan haysiyet yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile esenlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik bile bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak alışveriştiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 yayın zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası olmak üzere iki sınai hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan ovalı açıklamada inançlerine yer maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye heybetli eklenmiş haysiyet sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise natürel malzeme dokumasındaki abur cuburluklar sebebiyle erdemli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunma planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine reva rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yer vadi detaylara nazaran hassaten, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

0
MedreseRadyo Risale i Nur Radyo Personel Sağlık

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir