Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” fehvaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet hizmetlerinde kullanılırdı.

Orantı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek karınin kullanılmaya başlandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli hizmetlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişesen tarif etmek karınin kullanılmaya başlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tarif etmek karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişesen tarif etmek karınin kullanılmaya başlamıştır.

0
Entegre Dünyası Bağlama Büyüsü Etkili Bir Yöntem mi

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir