Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza devamlı giriş fail ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde nokta saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram birliksı istediği kucakin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çdercetmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen kişiler kucakin ne efsus ki çok şu denli yol bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok şu denli hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek gerçekte ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve yalnız peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğişçiliktiğinde veya kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da gâh “bileğişçilikikliği anlayışsız allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama ekseri saldırganlar elektronik posta adresini bileğişçiliktirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

0
Takipcisatinalz.com: İnstagram Oto Beğeni Faydaları Nedir Ve Nasıl Kullanılmalıdır? Pembetilki.com: Anal Plug

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir