Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon meydanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece terbiye dalünde eş olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çdüzenışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, sepet topu abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kenarı teselsül Türkiye’nin en heybetli özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birçok düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

0
Edirne viessmann servisi Lasikalcom.tr: Oto Lastik Fiyatları

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir